Про сайт

Чому Black Swan

Сайт названо на честь моєї улюбленої книги авторства Нассіма Талеба – Чорний лебідь – про випадковості і невизначеності. Ця книга, мабуть, найбільше вплинула на моє світосприйняття, а явище Чорного лебедя – одне з найцікавіших, з яким мені доводилось стикатись.

До відкриття Австралії жителі Старого Світу були переконані, що всі лебеді – білі. Це була абсолютно непохитна віра, яка, здавалося б, повністю підтверджувалась емпіричними даними. Тому зустріч з першим чорним лебедем повинна була стати цікавим сюрпризом для орнітологів (та інших, вкрай стурбованих забарвленням птахів), але суть цієї історії трохи в іншому. Вона показує наскільки сильно обмеженими і вразливими можуть бути наші знання, отримані з спостережень і досвіду. Одне єдине спостереження може анулювати аксіому, отриману протягом тисячоліть та підтверджену спостереженнями мільйонів білих лебедів. І все, що для цього було потрібно – один (і, як мені сказали, досить потворний) чорний птах.

Сам сайт – абсолютно приватний ресурс. Про декілька власних і спільних проектів, які складають певну частину мого життя.

Не про всі, звісно. Навряд чи тут коли-небудь щось з’явиться про особисте життя. Навряд чи я публікуватиму якісь подробиці про роботу. Ці частини свого життя я намагаюсь максимально приховати від стороннього ока.

І ще два моменти:
1. Описані проекти – тільки “вітрина магазину”. На ній може бути те, чого нема в магазині. А в магазині може бути (і є) те, чого немає на вітрині.
2. Я не дуже заморочуюсь тим як мене сприйматимуть читачі, бо, власне, не дуже вірю, що вони взагалі будуть. Через це, ніяких обмежень на стиль, манеру чи форму написання контенту я не встановлюю.

Фото Alex Blăjan
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.