Things that gain from disorder

Взявся ще раз перечитати “Антикрихкість” Нассіма Талеба.
З першого читання залишились нотатки. Замість рецензії.

У арабов есть выражение, касающееся ясной прозы: чтобы понять ее, не нужно никаких навыков, чтобы сочинять ее, требуется истинное мастерство

Если вы видите жулика и не говорите о жульничестве, вы сами жулик

Моє: ми не можемо передбачити деякі події, але можемо передбачити реакцію на них.

«Аналогично дело обстоит с соблазнением: люди готовы дать больше тем, кто нуждается в них меньше всего»

«Вірити прогнозам і думкам людини варто лише у випадку, якщо вона взяла на себе пов’язані з власними переконаннями зобов’язання і щось втратить, якщо виявиться неправою»

«Той, що створений для польоту, ступає по землі незграбно»

Чим далі, тим книга стає захопливішою.

«Легко відзначити людину, котра своєю діяльністю чогось досягла, але надзвичайно важко визнати того, хто досягнув чогось своєю бездіяльністю»

«Кількість шуму в щоденних новинах сягає 99,5%, що робить того, хто слідкує за ними лохом»

«Є численні емпіричні дані, котрі доводять: якщо людині надавати випадкові прогнози з якимись числами, ризик збільшується, навіть якщо людина знає, що прогноз випадковий»

Уорен Баффет… старається вкладати кошти в компанії, котрі «настільки чудесні, що ними може керувати навіть ідіот. Тому що рано чи пізно такий ідіот знайдеться»

Любой человек,в доме которого за книжными шкафами не видно стен, скажет вам, что у книг есть тайная миссия и секретное свойство: они размножаются.

UPD 26.02.2014: Чи ще добра ця книжка крім того, що вона надзвичайно розумна. Її інколи дуже важко читати. Ці дві речі будуть мати наслідком те, що багато людей її купить, що добре для Талеба (ну і для нас) і мало прочитає. І більшість рецензій являтимуть собою копіпасту з якоїсь одної, котру писав той, хто теж не читав.

Йоги Берра: «В теории разницы между теорией и практикой нет; на практике она есть»

«По очевидным причинам история на деле пишется неудачниками, у которых есть теплое место в вузе и много свободного времени»

«Практически все управленческие теории, от тейлоризма до концепций продуктивности, не выдержали испытания практикой и были разоблачены как псевдонауки — и, как большая часть экономических учений, теории менеджмента существуют в мире, параллельном реальности»

«Большую часть того, что знают другие люди, и знать не стоит»

Логика исключает — по определению — нюансы, а так как истину можно найти исключительно в нюансах, логика превращается в «бесполезный инструмент поиска Истины в этике и политике»

Время — скорее разрушитель, чем строитель, и оно отлично справляется с уничтожением всего хрупкого — будь то здание или идеи.

Не вздумай переходить вброд реку, средняя глубина которой — 1 метр

Йон Элстер идет дальше: недавно он написал книгу с говорящим названием «Предотвращая беду», в которой основанием негативного действия служит идея Бентама: «Искусство законодателя ограничивается устранением способного вредить свободному и планомерному выполнению функций собрания»

Пророк — это не тот, кто первым выдвинул какую-то идею; нет, это человек, который первый поверил в эту идею — и воплощает ее на практике.

Фото з сайту dailymotion.com

Один коментар

  1. Стільки цікавих думок… Книжки – пройшовши масове захоплення книжками електронними (зручно, дешево), повертаюсь до думки, що улюблені книжки хочу мати в звичайному вигляді. Книжку треба погортати, коли хочеться )))
    Про книжки хороші і розумні. Їх можна читати тільки потрошку, поволі повертаючись до улюблених місць. Їх не може бути багато, але вони улюблені, так би мовити “настільні”. І у кожного свої)).
    Про людей і інформацію. Весь наш світ – інформація. Кожен може її вибирати, але не кожен хоче. От хоча б перестати дивитись телевізор 🙂 Допомагає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *