Є така дуже популярна теза, особливо, серед тренерів успішного успіху, яку приписують чи то Лао Тзи, чи то Чаку Норісу: “Дорога в тисячу миль починається з першого кроку”.
Якщо сприймати її буквально чи ретроспективно, то типу і не домахаєшся: от я Містер Олімпія, а ото був перший крок, де я – худий дрищ прийшов в зал. Все правильно. Хороша фраза. Правильна.
Але це – ретроспективно.
Якщо ж розглядати її з точки зору сенсів, які у неї вкладаються, то вона як мінімум неповна, а в цілому – досить небезпечна.
Бо вона – самообман.
Насправді, дорога в тисячу миль починається десь так з тридцятого кроку. Чи сорокового. Чи сто сорокового.
Знаєте чому?
Просто згадайте, скільки у вас було “перших”. Наприклад, перших занять на курсах, які ви наважились пройти.
Скільки було прочитано перших сторінок книг, які ви купили на Букфорумі? Скільки було вправ на першому занятті в Спортлайфі, куди ви рішуче купили абонемент, зробили перший крок, сфоткались в дзеркалі. Може навіть написали про кріпатуру наступного дня.
Не можна сказати, що вони не мали значення.
Ні. Вони не мали сенсів.
Навіть може не так. Вони ЩЕ не мали сенсів.
Сенси вони стали отримувати якраз після того, як ви змогли пройти 30 занять. Коли ви вклали їх в свій щоденний графік. До того це навіть не хобі.
Тоді воно починає вас міняти. Тоді воно починає вас годувати.
Книга куплена від книги некупленої тоді починає відрізнятись, коли прочитана на 30-40 відсотків, а не тоді, коли сфотографована і відправлена в соцмережі.
“Я вивчаю іспанську мову” є чимось більшим від “я не вивчаю іспанську мову” тоді, коли пройдено тридцять чи сорок занять, а не перше пробне після повернення з відпочинку в Іспанії.
Це ніяк не виключає інших необхідних факторів, як то сили рішення, чи імпровізації: “якщо життя закрило перед тобою двері, ти можеш залізти в вікно”. Чи вдалого моменту і т.д.
Як не виключає і того, що все накриється і після тридцятого кроку. Хто зна.
Мова лише про те, що перший крок ще поки нічого не означає. Нічого.
А, до речі: якщо життя закрило перед тобою двері, то відкрий їх знову. Це – двері, вони так працюють
Photo by Jan Tinneberg on Unsplash