Сайт. Версія 2.0

Сайт. Версія 2.0

Це – нова версія мого блогу. Я давно хотів щось поміняти в старій версії, бо ні функціонал, ні дизайн мене не влаштовували, але все якось не доходили руки.

Але потім – “one thing was leading to the next”

Спочатку почав глючити комп’ютер, на якому в мене вдома хостився сайт. Він ще жер електроенергію, що з новими цінами оптимізму не додавало. Інколи, без будь-яких причин, вирубався Kyivstar зі своїм домашнім інтернетом і фіксованим IP за додаткових 40 грн/місяць.
Прийняв рішення хост змінити. Але виникла проблема з переносом на інший хостинг. Виявилось, що в WordPress можливість експорту/імпорту записів блогу реалізована трохи через жопу.

До всього цього, треба було підібрати новий шаблон і несподівано він знайшовся абсолютно “під носом” – в компанії templatemonster.com

В Монстрів є десятки тисяч (без перебільшення – десятки тисяч!) шаблонів, частина з яких навіть безкоштовні. Я вирішив потренуватись на одному з них з тим, щоб потім змінити на платний, в яких – ширший функціонал і безкоштовна цілодобова підтримка.

Чому шаблон від Монстрів мене захопив? І чому, власне, використання шаблонів взагалі виправдано, особливо, для таких, як я? (далі – частина тексту для тих, які орієнтуються в веб-технологіях ще менше, ніж я)

Шаблон – це розмітка сторінок, код, дизайн і набір фотографій для вибраної вами теми. І абсолютно всі компоненти зроблені професіоналами. Абсолютно. Всі.

Що з того ви не можете зробити самі? – Не знаю. Особисто я не можу нічого.

Я би не написав такий код. Бо це треба вчити і практикувати роками. Крім того, мінімальні баги відловлюються і моментально виправляються.

Я би не зробив такий дизайн. У випадку з цим сайтом моєю задачею було хоча би не сильно зіпсувати те, що зробили Монстри. Тому, якщо вам тут щось подобається, то це – Монстри. Якщо ні, то це я 🙂

Контент. Власне, те, що ніхто за вас і так не зробить.

 

Декілька більш технічних зауважень. Шаблон використовує фреймворк Cherry, який дає масу додаткових можливостей, як то розбивка сторінок, використання додаткових елементів, робота з портфоліо. І всі ці нямки робляться за допомогою шорткодів.

Зі всім цим можна розібратись самостійно. Хоча, клієнти templatemonster мають цілодобову технічну підтримку.

Що ще мене мотивувало для роботи з шаблоном? У мене ще живі спогади про те, як спільна робота над одним з проектів припинилась через те, що один з учасників проекту тупо вирішив вийти з нього. Разом з кодами програми і доступом до домену. Тому можливість працювати над проектом самостійно була просто знахідкою для мізантропа.

І на сам кінець: я і так буду час від часу переробляти цей сайт. Бо мені подобається щось змінювати. На підході – повноцінний реліз Cherry 4 і я вже зараз працюю над тим, щоб перевести blackswan на цей фреймворк. Тому не дивуйтесь, якщо за цією адресою виявиться інша “обкладинка”

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.