Майкл Льюїс. Відмінений проект

Майкл Льюїс. Відмінений проект

В мене є декілька улюблених письменників. Не дуже багато, бо їх на мою думку взагалі небагато.

Так от, один з авторів – Нассім Ніколас Талеб, автор книг “Чорний Лебідь”, “Обдурені випадковістю”, “Антикрихкість”, зовсім свіжої “Ризикуючи власною шкірою”. Дуже популярний, хоча я колись мав змогу переконатись, що розуміє його – добре, як кожен десятий з тих, що починали його читати.

Є ще один автор, Майкл Льюїс, за чиїм романом “Гра на пониження” було знято одноіменний, здається, фільм. Люблю я його не за цей фільм (“книга лучше” © , а фільм я навіть не дивився), а за книги, наприклад, “Flash Boys: Високочастотна революція на Уолл-стріт”, “Бумеранг: Як з розвинутої країни перетворитись в країну третього світу”, згадана вже “Велика гра на пониження. Таємні пружини фінансової катастрофи”, “Покер брехунів”.
Колишній фінансовий журналіст, його стиль написання – дуже легкий, іронічний, місцями цинічний, при цьому для своїх книг він проводить значні і глибокі дослідження. Читати його досить легко і єдиний жаль з приводу його книг у мене був тільки з того приводу, що книга якось швидко закінчується.

Тепер далі: Талеб писав в своїх книгах, що його натхненниками були два ізраїльські психологи – Деніел Канеман і Амос Тверскі – творці цілої галузі в психології, що стосується систематичних помилок, яких припускаються люди у повсякденному житті.

Лінді 31 рік, вона незаміжня, екстраверт і дуже яскрава. Спеціалізувалась на філософії. Коли була студенткою, серйозно займалась питаннями дискримінації і соціальної справедливості, брала участь в антивоєнних демонстраціях.
Який, на вашу думку, варіант більш імовірний:
Лінда – касир банку
Лінда – касир банку і активістка феміністського руху


Читати їх було не так легко, як Талеба чи Льюїса, але в процесі я розумів, що просто не доріс своїм умішком до їх рівня, навіть при тому, що вони намагались писати легко.

Внесок Канемана і Тверскі в сучасний світ справді велетенський, причому, в найрізноманітніші сфери: психологію, медицину, військову справу і навіть спорт (ще в одній книзі Льюіса – Moneyball ви знайшли б про це згадки)

Так от, кілька днів тому, закінчивши нову книгу Талеба “Ризикуючи власною шкірою”, я сканував Google Play в пошуках чогось нового і не повірив власним очам, коли мені на очі попала книга Майкла Льюїса – свого роду байопік, присвячений Деніелу Канеману і Амосу Тверскі.

Google Play дає змогу виділяти фрагменти книг і я часто користуюсь цією можливістю. Так от, настільки багато уривків я ще не виділяв ніколи. Це – неймовірна книга про абсолютно геніальних людей, які, будучи геніями, примудрились довгий проміжок часу творити разом. Вони не були геями чи коханцями, але їх історія – крутіша, ніж багато історій кохання. Бо це було кохання інтелектів.

Прочитайте книгу. Рекомендую

P.S.: Неправильну відповідь на поставлене запитання все ще дають близько 73 85% респондентів.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *